תנור אפייה מומלץ 2026 צריך לספק חימום אחיד, נפח מתאים לגודל המשפחה ותכניות גמישות, תוך שמירה על תקציב סביר. בדקנו עשרות דגמים במדריך מכשירי החשמל לבית שלנו וכאן אנחנו מתמקדים בתנורי האפייה הבנויים בלבד: סוגים, נפחים, תכניות, מותגים, תקציב, ואיך מתקינים ומנקים נכון. הנה כל מה שצריך לדעת לפני שמזמינים. מי שמחפש תנור אפיה מומלץ ימצא כאן השוואה עניינית לפי נפח, תקציב ותכניות, בלי סיסמאות שיווק.
עיקרי הדברים
- טווח המחירים לדגמים שבמלאי: ₪990–₪2,369.
- דגם כניסה: תנור אפייה בנוי מכני 8 תכניות לבן 65DME30004WH MIDEA 6782 יבואן רשמי, 8 תכניות · 70 ליטר · 3000W, ₪990.
- דגם מתקדם: תנור אפייה בנוי דיגיטלי 13 תוכניות MBO-AGG3(BK)-PY MIDEA 6774 יבואן רשמי, 72 ליטר · 3200W, ₪2,369.
- נסקרו 9 דגמים במלאי; חציון המחיר ₪1,390.
מה חשוב לדעת
- 65 עד 70 ליטר, הנפח המומלץ לרוב המשפחות בישראל
- ₪1,390, ₪3,249, טווח המחירים לתנורי מידאה איכותיים ב-Electric Home
- A++, דירוג האנרגיה שחוסך עד 25% בחשמל לעומת דירוג B
- 12, 15 שנה, תוחלת חיים של תנור איכותי עם תחזוקה נכונה
- 16 אמפר, קו חשמל ייעודי נדרש לרוב הדגמים הבנויים
תוכן עניינים
סוגי תנורי אפייה בנויים, איזה מתאים לכם?
לפני שנכנסים לפרטים, חשוב להבין את ההבדלים. השוק מציע 3 סוגים עיקריים, וכל אחד מהם פותר בעיה אחרת במטבח:
תנור מכני
כפתורים פיזיים לטמפרטורה ולתכנות. אמין, עמיד וזול יותר. מתאים למי שמעדיף פשטות, לא צריך מסך מורכב, ורוצה תנור שיחזיק 12, 15 שנה בלי תקלות אלקטרוניקה. מתאים במיוחד למשפחות עם ילדים קטנים שעלולים ללחוץ על מסך מגע בטעות.
תנור דיגיטלי
מסך דיגיטלי עם כפתורי מגע, טיימר מדויק ותכניות אוטומטיות מתקדמות, אפיית פיצה, פשטידות, בשר ולחם. יקר יותר, אבל מציע שליטה מדויקת על הטמפרטורה. חשוב במיוחד לאופי הקלאסיים ולקונדיטוריה הביתית.
תנור פירוליטי (Pyrolytic)
הפרימיום של הקטגוריה, תכנית ניקוי עצמי שמחממת את התנור ל-500 מעלות ושורפת לכלוך לאפר דק שמתנקה במגב יבש. אין צורך בכימיקלים, אין שיוף. מומלץ למי שמשתמש בתנור 4 פעמים בשבוע ומעלה ולא רוצה לבזבז את סוף השבוע על ניקיון.
איך לבחור תנור אפייה מומלץ, מדריך 2026
בחירת תנור אפייה מומלץ לשנת 2026 מתחילה במטבח שלכם, לא בקטלוג. שלוש הכרעות פשוטות חוסכות 80% מהבלבול: מה הנפח הנדרש, מה תקרת התקציב, ואיזו תדירות שימוש יש לכם. ככל שתענו במדויק, כך תמנעו מהחזרה או מרכישה שמעיקה במשך עשור.
נפח לפי גודל המשפחה. 60 עד 65 ליטר מתאים לזוגות וליחידים שאופים פעם-פעמיים בשבוע. 70 עד 80 ליטר מתאים למשפחה ממוצעת בישראל (4, 5 נפשות) שאופה לסוף השבוע. 90 ליטר ומעלה, לדגם משולב עומד עם תא מרווח, מתאים למארחים ולאופים ביתיים שיוצרים חלות ועוגות גדולות.
צריכת אנרגיה. חוקי האנרגיה בישראל מחייבים תווית אנרגיה, A++ הוא הסטנדרט הגבוה ב-2026, וחוסך עד 25% בחשמל לעומת תנור מדרג B. בשימוש יומיומי זה מתורגם ל-200 עד 400 שקלים בשנה, סכום שמכסה את ההפרש בין דגם בסיסי לדגם מתקדם תוך 3, 4 שנים.
פונקציות חיוניות. חימום קונבקציה כפולה, גריל עליון מתכוונן, ניקוי עצמי ותא הפעלה מבודד שמונע התחממות יתר של הארון, ארבע תכונות שעושות את ההבדל בין תנור שמשרת אתכם 12 שנה לבין תנור שיוחלף בתוך 5.
תאימות חשמלית. רוב תנורי האפייה הבנויים בישראל דורשים קו חשמל ייעודי 16 אמפר עם הארקה תקינה. ודאו עם חשמלאי לפני ההזמנה שיש נקודה מתאימה בארון, שינוי בדיעבד עולה 800 עד 1,500 שקלים ומעכב את ההתקנה.
שאלות לשאול את המוכר לפני הרכישה
ארבע שאלות פשוטות שמגנות עליכם מהפתעות לא נעימות:
- האם הדגם נכנס למידות הארון שלי?, מדדו את פתח ההתקנה. רוב התנורים הבנויים הם 60×59.5 ס״מ, אבל יש חריגות.
- האם יש מצב שבת מאושר?, לא כל "מצב שבת" עבר אישור רבני מוסמך. בקשו תעודה.
- מה כוללת האחריות ומי הטכנאי?, ודאו שיש רשת שירות מקומית, לא ייבוא פרטי בלי תמיכה.
- האם יש חלפים זמינים בישראל?, חלפים לדגמים נדירים מגיעים לפעמים בפיגור של שבועות. בחרו מותג עם יבואן רשמי.
תנור אפייה מומלץ 2026, טבלת השוואת דגמים
| דגם | נפח (ליטר) | תכניות | סוג | מחיר |
|---|---|---|---|---|
| מידאה 36QMS5GP48 | 109 | משולב עומד | מכני | ₪3,249 |
| מידאה 7NM30E0 | 70 | 12 | דיגיטלי | ₪1,590 |
| מידאה 65M90D2-BK | 65 | 10 | מכני | ₪1,549 |
| מידאה 24DMS4G | 60+ | משולב עומד | מכני | ₪1,590 |
| מידאה 65DME30004 | 65 | 8 | מכני | ₪1,390 |
תכונות שחשוב לחפש בתנור אפייה מומלץ
לא כל תנור זהה. השוני בין תנור אפייה מומלץ 2026 לבין תנור בינוני טמון בפרטים, והנה אלה שעושות את ההבדל לאורך שנים:
- חימום קונבקציה (Convection), מאוורר שמפזר חום באופן אחיד. אפייה אחידה יותר וזמן קצר יותר ב-15 עד 20%.
- מדפים טלסקופיים (Telescopic Rails), מוציאים את התבנית החוצה בלי לגעת בה. מונעים כוויות וחיוניים למשפחות עם ילדים.
- גריל מובנה (Built-in Grill), גרילינג בתוך התנור, בלי מכשיר נוסף. כפול-עוצמה מומלץ לבשר.
- טיימר מדויק, מתכנתים מועד כיבוי והתנור נכבה לבד. חיוני לאופי הקלאסיים.
- תאורה פנימית LED, רואים את האוכל בלי לפתוח דלת. חוסכת חום ומקצרת זמן אפייה.
- דלת קרירה (Cool-Door), שלוש שכבות זכוכית שמחזיקות חום בפנים ומונעות התחממות חיצונית מסוכנת.
- מצב שבת מאושר, חיוני לכ-30% מהמשפחות בישראל. בדקו תעודת אישור רבני.
- ניקוי עצמי פירוליטי, שורף שומן ב-500 מעלות. חוסך שעות ניקוי בשנה.
מותגים מובילים בישראל, מידאה, בקו, אלקטרא
מידאה (Midea) מציעה את היחס הטוב ביותר בין מחיר לאיכות ב-2026. תנורים עם 8, 12 תכניות, נפחים של 65 עד 109 ליטר, ומחירים שמתחילים מ-₪1,390. רשת שירות ארצית ואחריות יצרן 12 חודשים בסיסית, עם אפשרות להרחיב לחמש שנים. לפי Wikipedia ניתן ללמוד שתנורי אפייה מודרניים מציעים יעילות אנרגטית של עד A++, מה שחוסך מאות שקלים בשנה.
בקו (Beko) ואלקטרא (Electra) הם המותגים היקרים יותר, עם דגמים שמתחילים מ-₪3,500. הם מציעים ניקוי פירוליטי מלא, אדים (Steam Cooking) ותצוגות מגע בצבע. למי שמשתמש בתנור יומיומית, ההשקעה משתלמת לאורך זמן.
סימנס (Siemens) ובוש (Bosch) מתחילים מ-₪4,500 ומעלה. מיועדים לשיפוצים יוקרתיים ולאופים מקצועיים. לרוב המשפחות הישראליות, מידאה מספקת את הסטנדרט הנדרש במחיר הוגן.
תנור אפייה מומלץ לפי תקציב
- עד ₪1,500, מידאה 65DME30004, 8 תכניות מכני, אמין ופשוט לזוגות וליחידים.
- ₪1,500, ₪2,000, מידאה 7NM30E0 דיגיטלי 12 תכניות, או 65M90D2-BK מכני 10 תכניות בשחור. מתאים למשפחה ממוצעת.
- ₪2,000, ₪3,000, דגמי ביניים של בקו ואלקטרא עם פירוליזה חלקית. השקעה משתלמת לאופים קבועים.
- מעל ₪3,000, מידאה 36QMS5GP48 משולב עומד 109 ליטר, פתרון תנור וכיריים בארון אחד. מעל ₪4,500, בוש, סימנס, מילה.
התקנה, ניקוי ותחזוקה
אחרי שבחרתם, ההתקנה הנכונה קובעת אם התנור יתפקד 5 שנים או 15. כמה נקודות חשובות:
אוורור. תנור בנוי דורש מרווח 3 עד 5 ס״מ סביבו. תנור צמוד לקירות מתחמם יתר על המידה ושורף חיישני טמפרטורה. ודאו שהארון תואם את מידות היצרן, סטייה של חצי ס״מ עלולה לבטל אחריות.
חיבור חשמל. קו ייעודי 16 אמפר עם הארקה תקינה. אל תחברו דרך מפצל, זה גורם לקפיצות מתח שהורגות לוחות אם.
ניקוי שוטף. נגבו את התא הפנימי במגב יבש אחרי כל שימוש. אחת לחודש, ניקוי פירוליטי או ידני עם סבון פושר ומברשת רכה. הימנעו ממוצרים אגרסיביים שפוגעים בציפוי האמייל.
תחזוקה שנתית. בדקו חוטי היתוך, החליפו נורת תאורה בעת הצורך. רוב התקלות הקטנות, טמפרטורה לא מדויקת, רעש מאוורר, ניתנות לפתרון עצמאי בעלות נמוכה.
מה ייחודי בשוק הישראלי 2026
שוק תנורי האפייה הבנויים בישראל עבר שינויים משמעותיים. תנור אפייה מומלץ של מותגים נגישים כמו מידאה ירד ב-15 עד 20% במחיר, כיום אפשר לרכוש דגם איכותי בפחות מ-₪2,000. לפי נתוני השוק, כ-68% מהמשפחות בישראל החליפו את תנור האפייה שלהן בשנים 2023, 2026.
- מצב שבת מאושר, חיוני לכ-30% מהצרכנים. בקשו אישור רבני מוסמך, לא רק הצהרת יצרן.
- תקני חשמל ישראלי, תנורים מיובאים עוברים אדפטציה לרשת 220V/50Hz ובדיקת מכון התקנים (מגן). ודאו תעודת אישור.
- אחריות ושירות מקומי, קנייה ממשווק מורשה מקנה אחריות יצרן מלאה עם טכנאים בכל הארץ. קריטי להשקעה של ₪1,400, ₪3,300 לאורך 12, 15 שנה.
מבחינת צריכת אנרגיה, תנור אפייה מומלץ ברמת A++ צורך כ-0.7, 0.9 קוט״ש לשעת פעולה, כ-30, 40 אגורות לשעה במחירי חשמל 2026. ההבדל בין A+ ל-A++ עומד על כ-100 עד 150 שקלים בשנה.
בחנות Electric Home תמצאו תנורי אפייה מומלצים עם אחריות מלאה ושירות עד הבית.
תנורי האפייה שלנו, Electric Home
איך לבחור תנור אפיה מומלץ בלי לטעות
תנור אפיה מומלץ נבחר לפי ארבעה נתונים ברורים: נפח פנימי, דירוג אנרגטי, שיטת ניקוי ומספר פונקציות האפייה. כשמצליבים את הארבעה מול הרגלי הבישול במשפחה, ההחלטה מפסיקה להיות הימור והופכת לחישוב.
ארבעה קריטריונים שקובעים את הבחירה
נפח פנימי. תא של 65 ליטר מספיק לזוג ולמשפחה קטנה, ואילו 72 ליטר ומעלה נותן מקום לשתי תבניות במקביל ולתבנית תור גדולה. הפרש של 7 ליטר נשמע קטן, אבל הוא ההבדל בין אפייה אחת לשתיים בערב עמוס.
דירוג אנרגטי. תנור בדירוג A או גבוה יותר צורך פחות חשמל בכל מחזור חימום. על פני 250 מחזורי אפייה בשנה, מדובר בחיסכון של עשרות שקלים שמצטבר לאורך תוחלת חיים של יותר מעשור.
שיטת ניקוי: פירוליטי מול קטליטי. ניקוי פירוליטי מחמם את התא לכ-500 מעלות ושורף שאריות לאפר שמתנקה במגב יבש. ציפוי קטליטי סופג שומן תוך כדי אפייה במחיר נמוך יותר, אך דורש החלפה מדי כמה שנים. מי שמשתמש בתנור מעל 4 פעמים בשבוע ירוויח מהפירוליטי.
פונקציות אפייה. קונבקציה כפולה, גריל מתכוונן ומצב הפשרה מכסים את רוב הצרכים היומיומיים. תוספת של מצב שבת מאושר חשובה למשקי בית שומרי מסורת. אין טעם לשלם על 15 תכניות אם משתמשים בשלוש.
הצלבה של ארבעת הנתונים מול התקציב מצמצמת את הרשימה לשני או שלושה דגמים, ומשם קל להכריע לפי זמינות מלאי ואחריות מלאה.
שאלות נפוצות
מה ההבדל בין תנור אפייה בנוי מכני לדיגיטלי?
כמה תכניות צריך תנור אפייה מומלץ?
איזה מותג תנור אפייה בנוי מומלץ בישראל?
מה הנפח המומלץ לתנור אפייה בנוי?
כמה עולה תנור אפייה בנוי טוב בישראל?
האם תנור אפייה מומלץ צריך פירוליזה?
כמה זמן מחזיק תנור אפייה בנוי איכותי?
האם צריך חשמלאי להתקנת תנור אפייה בנוי?
האם יש תנורי אפייה בנויים עם מצב שבת בישראל?
מה ההבדל בין תנור בנוי לתנור עומד?
האם כדאי לקנות תנור אפייה בנוי אונליין?
כמה חשמל צורך תנור אפייה בנוי?
האם כדאי לקנות תנור עם אחריות מורחבת?
מה זמן אחריות תנורי מידאה?
מה ההבדל בין קונבקציה רגילה לקונבקציה כפולה?
איזה תנור אפייה בנוי מומלץ לקנות?
תנור אפייה בנוי מומלץ מספק חימום אחיד, נפח שמתאים לגודל המשפחה ותוכניות גמישות. בטווח המחירים שבמלאי אלקטריק הום, ₪990–₪2,369, דגם הכניסה הוא תנור מכני עם 8 תוכניות בצבע לבן ב-₪990.
השוואת דגמים שבמלאי, מפרט ומחירים
כל הדגמים בטבלה היו במלאי במועד העדכון. מחירון אלקטריק הום, אוגוסט 2026; מחירים ומלאי עשויים להשתנות.
| דגם | מפרט עיקרי | מק"ט | מחיר |
|---|---|---|---|
| תנור אפייה בנוי מכני 8 תכניות לבן 65DME30004WH MIDEA 6782 יבואן רשמי | 8 תכניות · 70 ליטר · 3000W | 6782 | ₪990 |
| תנור אפייה בנוי מכני 10 תכניות שחור 65M90D2-BK 6768 מידאה יבואן רשמי | 10 תכניות · 70 ליטר | 6768 | ₪1,549 |
| תנור אפייה בנוי דיגיטלי 12 תכניות 7NM30E0 מידאה | 12 תכניות · 72 ליטר | 6764 | ₪1,590 |
| תנור אפייה בנוי דיגיטלי 13 תוכניות MBO-AGG3(BK)-PY MIDEA 6774 יבואן רשמי | 72 ליטר · 3200W | 6774 | ₪2,369 |
מצאתם את התנור הנכון עבורכם?
הזמינו עכשיו ב-Electric Home עם אחריות יצרן, שירות טכנאי עד הבית ומשלוח מהיר בכל הארץ.
